Každý občas potřebuje získat nad svými problémy a vůbec nad celým světem trochu nadhledu. Podívat se hezky na všechny problémy zvrchu a hodit je alespoň na okamžik za hlavu. A proč svým blízkým nedarovat místo obyčejných dárků, které se brzy okoukají, zničí či ztratí, raději vzpomínku, na kterou jen tak nezapomenou a tu natolik potřebnou chvíli nadhledu jim nabídne? Nadhled, který přináší vyhlídkové lety balónem či letadlem nad Českou republikou je opravdový, a rozhodně nezapomenutelný.

Vyhlídkový let lze zakoupit pro jednotlivce, dvojice, ale i celou skupinu. Spojuje v sobě jedinečné okamžiky naplněné romantikou – například pohled na vycházející či zapadající slunce za klidného letu balónu a s čerstvým větrem ve tváři.

Ale i ti, kteří dávají přednost akčnějšímu trávení času si přijdou na své. Pokud si zvolíte vyhlídkový let balónem, můžete na některých letištích pilotovi s přípravou na odlet sami pomáhat. Lety balónem jsou obvykle omezeny počasím a na některých letištích probíhají pouze v sezóně. Jindy lety probíhají celoročně, ale pouze v příznivých dnech.

Pokud vás vyhlídkový let sice láká, ale balón je na váš vkus příliš pomalý, nebo pokud upřednostňujete raději uzavřený prostor a rychlost řízenou motory, mohl by vás zaujmout některý z vyhlídkových letů letadlem, které vám krajinu předvede až v rychlosti 180 kilometrů za hodinu.

Délka i cena letu záleží na tom, které letiště si pro zážitek zvolíte a také na počtu zúčastněných osob. Obvykle ve vzduchu účastníci zážitku stráví několik desítek minut až hodinu. Vyhlídkové lety letadlem i balónem probíhají téměř po celé republice. Mezi nejoblíbenější lokality patří například Vysočina nebo Český ráj, ale i okolí významných historických památek – například Konopiště či Hluboké.

Stačí si pouze vybrat své oblíbené místo a zážitek objednat například ze zážitkové agentury. Pokud vyhlídkové lety darujete někomu ze svých blízkých, či si chcete udělat příjemný den o samotě nebo se svým partnerem, této volby určitě litovat nebudete.


Přečtěte si více